Płyn antyadhezyjny


Płyn antyadhezyjny
Opakowania: 20l/30l/200l/210l

1,00 1 230,00 

Wyczyść

Płyn antyadhezyjny

Płyn antyadhezyjny to olej (reaktywny, nieemulgujący) do smarowania form (stalowych lub drewnianych) przy produkcji elementów z betonu kruszywowego oraz szalunków. Ułatwia on oddzielenie form lub szalunków od mieszanki betonowej. Dzięki niemu powierzchnia styku szalunku pozostaje gładka co pozwala na łatwe rozformowanie elementów betonowych. Właściwości oleju sprawiają, że uwalniane wyroby są gładkie, zachowują niską porowatość i nie mają przebarwień. Płyn antyadhezyjny nie zmniejsza przyczepności tynku lub farby do zabezpieczonej powierzchni.
W skład płynu wchodzi wysokorafinowana baza olejowa i pakiet przyjaznych środowisku dodatków antyadhezyjnych, zwilżających, antykorozyjnych, antypiennych oraz zapobiegających tworzeniu się mgły olejowej na stanowisku pracy. Ulega biodegradacji w 75% po 21 dniach od rozpoczęcia procesu. Nie ma wpływu na zdrowie używających go osób.
Poza tym, że ułatwia i przyspiesza pracę na budowie przedłuża też żywotność wykorzystywanych szalunków (przy systematycznym stosowaniu).

Płyn antyadhezyjny należy równomiernie rozprowadzać na całej powierzchni szalunków. Można to robić natryskowo lub za pomocą wałka/pędzla. Przyjmuje się, że 1 litr płynu starcza na 20 do 40 m2 powierzchni szalunków stalowych. Przy szalunkach drewnianych zużycie może być większe. Można stosować go przy temperaturach od -5°C. Nie należy używać go przy betonach architektonicznych.
Skład chemiczny płynu gwarantuje stabilną powłokę szalunku na co najmniej 24h od naniesienia (bez względu na warunki atmosferyczne).

Produkt dostępny jest w beczkach 200 lub 210l, oraz w plastikowych pojemnikach 20l lub 30l.
Posiada świadectwo jakości wydawane dla każdej partii wyprodukowanego towaru.

SKU: brak Kategoria:
Waga

20l, 30l, 200l, 210l

W oparciu o 0 opinii

0.0 średnia
0
0
0
0
0

Wystaw opinię dla “Płyn antyadhezyjny”

Nie ma jeszcze żadnej opinii

Możesz lubić także…