Sklejka szalunkowa, płyty szalunkowe, szalunki.

Specjalizujemy się w dostawach sklejki szalunkowej na terenie Polski i Europy

Posiadamy rozległe kontakty w zakładach produkcyjnych płyt szalunkowych na terenie Europy i Chin jesteśmy w stanie przedstawić kompletna ofertę dla klientów dopasowaną do ich wymogów zarówno pod względem wysokiej jakości jak i pod względem najniższych cen. Jest to możliwe dzięki wieloletniej współpracy z szeregiem znanych producentów szalunków w Europie i Chinach.

Sklejka szalunkowa jest elementem szalunku stropowego układana bezpośrednio na dźwigarach H20. Dzięki dużym wymiarom (1250×2500) układanie trwa szybko i sprawnie. Arkusz sklejki szalunkowej składa się z kilkunastu warstw topoli lub brzozy oraz z dwóch wierzchnich warstw fenolowych, które są idealnie gładkie i nie zostawiają odcisku faktury drewna na betonie. Wszystkie warstwy podczas produkcji są klejone i prasowane co pozwala uzyskać odpowiednią sztywność sklejki szalunkowej.

Ze względu na cenę najbardziej popularna jest sklejka szalunkowa topolowa. Jest często wybierana przez firmy budowlane, które chwalą sobie stosunek ceny do jakości. Dla wymagających jest sklejka szalunkowa brzozowa, która ze względu na zastosowane drewno charakteryzuje się mniejszą chłonnością wody i wiekszą nośnością. Płytę brzozową można przełożyć większą ilość razy niż sklejkę topolową.

Poniżej przedstawiamy rodzaje sklejki i odpowiadające im parametry techniczne które posiadamy w ciągłej sprzedaży: sklejka szalunkowa topolowasklejka szalunkowa brzozowa oraz sklejka antypoślizgowa brzozowa: