Zacisk sprężynowy szalunkowy – żabka napinająca


Ocynkowane
Pakowane po 50 szt.

Cena za opakowanie

369,00 

Zacisk sprężynowy szalunkowy – żabka napinająca – ocynkowana

Zacisk sprężynowy szalunkowy potocznie nazywany „żabką” to element spinający szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego o średnicy 5-12mm.
Dzięki zastosowaniu wzmocnionej zębatki o wysokiej twardości (umiejscowionej w gnieździe zacisku), ten niewielki zacisk przenosi obciążenia aż do 25kN. To bardzo uniwersalne zaciski pasujące do najróżniejszych szalunków (Takko, Akro, Rasto, Midibox, Minibox). Użycie zacisku typu żabka pozwala uzyskać szczelność po rozszalowaniu konstrukcji – zastępuje ściąg i rurkę dystansową. Używanie zacisków minimalizuje koszty budowy. Żabki używane są wielokrotnie. Montuje się je w bardzo prosty i szybki sposób – za pomocą klucza napinającego. Po nabyciu wprawy można przyspieszyć kilkukrotnie prace szalunkowe (w porównaniu do innych popularnych metod takich jak: wiązanie drutem, zakręcanie szpilek gwintowanych, nabijanie knapek itp.). Często używane są na budowach do szalowania podciągów, wieńcy, nadproży, słupów, obrysówek stropu czy fundamentów.
Stosowanie żabek pozwala na wykorzystanie odpadów drutów zbrojeniowych jako pełnowartościowych elementów do łączenia szalunku. Minimalizuje to koszty wykonania szalunku.
Żabki prawidłowo nazywane są zaciskami szalunkowymi typu Dufta.

Żabki sprzedajemy w opakowaniach po 50 szt.

W oparciu o 0 opinii

0.0 średnia
0
0
0
0
0

Wystaw opinię dla “Zacisk sprężynowy szalunkowy – żabka napinająca”

Nie ma jeszcze żadnej opinii